روابط عاشقانه

۴نا گفته برای ایجاد رابطه عاشقانه


روابط عاشقانه را شما هستید که می سازید ما اینجا در دل آسمانی مانند تمام سایت های آموزش در روابط تنها ترفند نمی گوییم مطالب را حلاجی شده علمی با ذکر مثال می آوریم و روابط عاشقانه هم جزء مواردی است که با ذکر نکات بسیاری بیان شده اما ۴ نکته مهم زیر بسیار حائز اهمیت است. 

۱٫روابط عاشقانه با گله و شکایت به جایی نمی رسد

راه حل غرزدن

برای اکثر شما در روابط اتفاق افتاده که زمان هایی اعصابتان به هم ریخته است و یا حال خوبی ندارید و می خواهید هر جور شده آرام شوید به هر قیمتی حتی به قیمت آزرده کردن همسرتان… شروع می کنید به یادآوری روزهایی در گذشته که لحظه های خوبی برای شما نبوده اند  شاید حرف های بدی از همسر خانواده همسر و… شنیدید و یا رفتار بدی را مشاهده کردید   در زمان عصبانیت  و ناخوشی می خواهید دیگران را مقصر جلوه دهید و شروع می کنید کاری را که نباید انجام دهید انجام می دهید… گله و شکایت… یادآوری می کنید روزهایی که برایتان خوشایند نبوده است به همسرتان شکایت می کنید.

مثلا تو در فلان مهمانی فلان رفتار را انجام دادی و من هیچ حرفی نزدم تو فلان حرف را زدی و من حرفی نزدم خانواده ات فلان کار را کردند و… شروع می کنید به مظلوم نمایی برای اینکه آرام شوید و طرف مقابل را محکوم کنید

این بدترین کاری است که می توانید انجام دهید مردها به شدت متنفرند از خانومهایی که زبان شکایت دارند و سر هر موضوعی گله می کنند و به اصطلاح می خواهند به طرف مقابل بفهمانند که من زجر کشیدم و تو باید برآیم جبران کنی… این بسیار کار نادرستی می باشد زبان گله و شکایت را ببندید تا از تنفر همسرتان دور باشید زبان سکوت گله و شکایت عشق شما را چندین برابر می کند و چه بسا از ناراحتی های بسیاری جلوگیری می کند این را یاد بگیرید که زمان هایی که گذشته و اتفاقات خوبی را به همراه نداشته مثل یک کوه زباله می مانند هر چقدر شما از زیر این کوه شروع به هم زدن کنید بوی بسیار ناخوشایندی را در فضا پخش می کنید هر چقدر از گذشته های دور حرف بزنید زندگیتان را بدبو می کنید و به مرور زمان عشق در روابط را در زندگی خود از بین می برید.

 

۲٫بدگوی کسی نباشید

بدگویی و غیبت

از مهمونی به خانه برمی گردید و به جای اینکه از لحظات خوشی که داشتید صحبت کنید به جای اینکه از ظاهر زیبای همسرتان تعریف کنید متاسفانه شروع به صحبت در مورد دیگران می کنید بدگویی از این و آن.

با غیبت بدترین اتفاق را برای زندگی تان رقم می زنید غیبت بدترین انرژی جهان را از شما ساطع می کند و آرامش را از زندگی شما دور می کند چه لزومی دارد که در مورد لباس فلان نفر در مهمانی برای همسرتان توضیح دهید اصلا اینکه فلانی در فلان منطقه از شهر زندگی می کند چه چیزی را در زندگی شما تغییر می دهد؟ پشت سر دیگران حرف زدن (مخصوصا خانواده همسر)  چه تاثیر مثبتی در عشق در روابط شما دارد؟  در حالی که تأثیر بسیار منفی در روابط می گذارد به مرور زمان این سرگرمی شما می شود که به جای حرف زدن با همسرتان و ابراز عشق و محبت به او در مورد بدی های دیگران حرف می زنید این کار به دور از مسائل انرژی بدن شما (با غیبت بدترین انرژی را از خود ساطع می کنید)  وقت  حرف زدن شما با شریک زندگیتان را می گیرد و دیگر عشقی بین شما نخواهد ماند تمام زندگی شما می‌شود بدگویی از اطرافیان….

تمرینی که در این زمینه بسیار کارساز است این است که وقتی همراه همسرتان از مهمونی (اصولا حرف در مورد دیگران پس از حضور در یک جمع صورت می گیرد) و یا از بیرون به خانه بر می گردید به هیچ عنوان در مورد دیگران حرف نزنید حتی یک کلمه شروع کنید به تعریف از همسر خود مثلا اینکه بگویید چقدر لباست زیبا بود یا مثلا چقدر خوش تیپ شده بودی و هر حرف عاشقانه ای که تنها و تنها در مورد شما و همسرتان باشد نه هیچ کس دیگری خواهید دید که به مرور زمان غیب را به کلی از زندگیتان حذف می کنید و آرامش و عشق بیشتر را به زندگیتان دعوت می کنید.

 

۳٫خواهشا غر نزنید

غرزدن

همسر شما خسته از سرکار به خانه می آید و لیست خریدی که شما به همسرتان دادید را تهیه کرده و به خانه می‌آورد همسر شما همه چیز را برای اهل خانه تهیه کرده بر حسب اتفاق و از سر خستگی همسر شما خرید نمک را فراموش کرده است اولین واکنش شما پس از نبود نمک در خرید همسرتان چیست؟

شاید قبل از اینکه خستگی همسرتان را با یک جمله عاشقانه و یا یک نوشیدنی خنک رفع کنید و از او تشکر کنید بگویید چرا نمک نخریدی؟ و شروع به غر زدن کنید. خودتان را به جای همسرتان بگذارید آن لحظه چه حسی به شما دست می دهد؟ شما نه تنها خستگی او را رفع نکردید بلکه آن را چند برابر کردید و بدترین حس را به شریک زندگی خود دادید

یادتان باشد مردان از دو چیز بسیار تنفر دارند:

قهرکردن های زیاد ونابجا و بچه گانه

 غر زدن خانومها

خانومهایی که به دنبال روابط عاشقانه هستید زبان غر زدن خود را کنترل کنید زیرا با غر زدن مقدمه ی جدایی خود را فراهم میکنید. تا به حال مشاهده کردید مردانی را که مدت زمان بسیار کمی در خانه می مانند و به دنبال بهانه ای برای بیرون رفتن از خانه می گردند؟ علت چیست؟ آیا اگر این آقا یک همسر فهمیده و خوش زبان را در خانه ببیند به دنبال این نیست که خود را زودتر به خانه برساند تا همسرش به او آرامش بدهد؟ این مرد آیا فراری می شود از خانه و همسرش؟ هرگز…

آقایان عاشق خانوم هایی هستند که برای هر کاری هر چند کوچک، برای هر هدیه و خریدی هر چند کوچک تشکر می کنند و به مردشان احساس قدرت می دهند و نیاز به تایید همسرشان را ارضا می کنند آقایان عاشق خانوم هایی هستند که به شدت خوش زبان هستند و زبان غر زدن ندارند.

اینکه همسر شما نمک را فراموش کرده آیا باید خرید های با ارزش دیگر او را نادیده گرفت؟

خانومی که فهمیده و دنبال روابط عالی با همسرش باشد به کلی غر زدن را از زبانش کنار می زند و به جای آن زبان تشکر و تحسین همسر خود را جایگزین می کند و زندگی سراسر عشقی را تجربه خواهد کرد.

این موضوع در مورد آقایان هم همینطور است.

هر چند آقایان اصولا کمتر غر می زنند اما همان هم روابط شما را به تباهی می کشد آقایان سعی کنند زبان غر زدن را تبدیل به زبان عشق و محبت کنند

چقدر زندگی عالی خواهند داشت زن و شوهری که غر زدن جایی در زندگیشان نداشته باشد.

 

۴٫روابط عاشقانه با دروغ پایان می یابد

دروغ گفتن در رابطه عاشقانه

زندگی یک زوج بر پایه اعتماد طرفین به یکدیگر شکل می‌گیرد همان بله ای که زن وشوهر سر سفره عقد می زنند یعنی همسرم: من به تو اعتماددارم می دانم که خوشبختم می کنی

پایه ی محکم یک زندگی اعتماد طرفین به یکدیگر است  اما وای از زمانی که پایه ی زندگی فرو ریزد و سقف خانه فرود آید.

مراقب توده دروغ در روابط عاشقانه باشید

از کودکی همه ما این را شنیدیم که می گویند دروغگو دشمن خداست… احادیث و سخنان بسیار زیادی از ائمه اطهار و بزرگان داریم که در مورد مضرات بسیار زیاد دروغ می گویند  هیچ چیز به اندازه ی دروغ نمی تواند یک زندگی را نابود کند زیرا دروغ مهترین اصل زندگی یعنی اعتماد را از بین می برد و دیگر دلیلی برای ادامه زندگی وجود نخواهد داشت.

حضرت علی علیه السلام می فرمایند : انسان مزه ی ایمان را نمی چشد، درک نمی کند، مگر اینکه دروغ را ترک کند حتی به شوخی.

بدترین دروغگویی دروغ در رابطه عاشقانه میان شما و همسرتان است.

هر چقدر دروغ بی اعتمادی می آورد هرچقدر دروغ نفرت می آورد، صداقت عشق و محبت و اعتماد را روانه ی زندگی تان می کند اگر خوشبختی و آرامش می خواهید صداقت را اصل زندگیتان بدانید حتی اگر چیزی را صلاح نمی دانید همسرتان بداند به او محترمانه بگویید : همسرم صلاح نمی دانم شما بدانید و همین اما هرگز حرفی را به دروغ به همسرتان نگویید حتی یک بار دروغ مثل توده ی برف می ماند هر چقدر به جلوتر بروید توده بزرگتر و بزرگتر می شود تا جایی که دیگر توان حرکت دادنش را از دست بدهید و ممکن است یخ بزنید… دروغ را اگر یک بار بگویید برای پوشاندن دورغ اول باید دروغ دوم را بگویید و برای پوشاندن دروغ دوم، دروغ سوم و… دیگر ورد زبان شما می شود و یکدفعه به خودتان می آیید و می بینید در توده ای از دروغ به دام افتادید و هیچ عشقی در زندگی نمانده است

خانم محترم

آقای محترم

تا چیزی را به چشمان خود ندیده اید به دروغ آن را مطرح نکنید  صادق باشید مخصوصا با شریک زندگی خود.

انتخاب با شماست می توانید دروغ را وارد زبانتان کنید و سقف زندگیتان را بر سرتان فرو بریزید و یا می توانید شیرین ترین زندگی را همراه صداقت و عشق و اعتماد تجربه کنید

همسر شما محرم ترین فرد در زندگی شماست محرم تر از پدر و مادر

چه زیباست با صداقت خود همسر خود را شیفته خود کنید پایه ی زندگیتان را بسیار مقاوم و مستحکم کنید و تا پایان عمر از زندگی سراسر عشق و اعتماد خود لذت ببرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید