روابط زناشویی

این ۳ نکته را در روابط زناشویی نادیده نگیرید

روابط زناشویی امری پیچیده نیست که نتوانید طعم خوشبختی و موفقیت در روابط را بچشید سه نکته بسیار مهم را و کلیدی که دل آسمانی برای شما آماده کرده از دست ندهید.

۱٫محبت زبانی در روابط زناشویی

محبت زبانی در روابط زناشویی

 

در روابط زناشویی اصولا ابتدا محبت از طریق زبان بیان می شود و بعد به مرحله های بعدی پیش می رود اولین قسمت بدن که می توانید با آن عشق بورزید معجزه ی زبان است همینکه جواب سلام همسرتان را با احترام بگویید این یک نوع محبت است همینکه اسم همسرتان را با “جان یا عزیز ” همراه کنید محبت شما را می رساند.
در محبت کلامتان گاهی اوقات از ‘میم’ مالکیت استفاده کنید معجزه می کند همسر شما حس بسیار عالی دارد زمانی که به اسم او ‘میم’ مالکیت می دهید(برای مثال می گویید “زهرای من” یا مثلا “محمدِ من”)  این طرز صدا زدن احساس آرامش و امنیت بسیار عالی را به همسرتان می دهد خصوصا به خانوم ها.
زیرا می دانند شما عاشق او هستید و خیال بسیار راحتی  دارند از اینکه مردی همراهشان است که همیشه در همه حال پشتوانه محکمی برایشان می باشد و می توانند به مرد زندگیشان تکیه کنند اعتماد کنند.

۲٫سکوت در روابط زناشویی

سکوت در روابط زناشویی

محبت زبانی همیشه به معنای حرف زدن نیست گاهی اوقات محبت زبانی برابر است با حرف نزدن و سکوت.
مواقعی که مشکلی پیش آمده و همسر شما عصبانی است می دانید که به شدت ناراحت است و ممکن است هر کاری انجام دهد یا هر حرفی را بزند، سکوت شما در این زمینه عشق است بسته شدن زبان عصبانیت یعنی محبت زبانی یعنی عشق… مثلا همسر شما از محل کار به خانه می آید و روز سختی را داشته و کمی عصبانی است و ممکن است جواب سلام و خوشامد شما را طوری بدهد که شما ناراحت شوید در این زمان هاست که شما سکوت می کنید و با یک نوشیدنی به همسرتان اجازه می دهید کمی تنها باشد تا به حالت طبیعی برگردد مطمئن باشید همسر شما درک عمیق شما را متوجه می شود حتی اگر حرفی در این زمینه نزند.
فرض کنید در آن لحظه شما هم شروع به غر زدن کنید و رفتار بد او را به او گوشزد کنید آن وقت است که دیگر عنان از دست می‌دهید و حرمت بین شما شکسته می شود و سخت است که فراموش شود.
در این حالت ممکن است روز ها و ساعت های طولانی در خانه شما بحث و دعوا جریان داشته باشد در صورتی که می شد با سکوت جلوی تمام این اتفاقات را بگیرید و حتی عشق خود را به همسر خود نشان دهید و همسر شما یقیناً درک می کند که شما می توانستید چیزی بگویید اما با عشق سکوت کردید توجه کنید اینکه شما در لحظه عصبانیت سکوت کنید به معنای بسوزم و بسازم نیست بلکه معنایش این است که در زمان عصبانیت اگر گوهر و الماس هم از دهان شما بیرون بیاید او به دلیل عصبانیت متوجه اشتباهش نمی شود و دفاع شما از خودتان او را برانگیخته تر میکند دفاع کردن در زمان عصبانیت زمینه ای برای دعوای بیشتر است و گاهی اتفاقات جبران ناپذیری را به بار می‌آورد در زمان عصبانیت هیچ حرف حقی گفته نمی شود در آخر کسی برنده است که کمتر حرف زده و یا سکوت کرده است یقینا همسری که فهم و درک بالایی داشته باشد با سکوت خودش در این مواقع عشق را به زندگیش تزریق می کند.

نکته مهم دیگر در این زمینه این است که فضای گفتگو را برای همسرتان باز بگذارید

اگر همسران فضا و زمانی را برای گفتگو با یکدیگر داشته باشند هرگز به دنبال بهانه ای برای خالی کردن خود نمیگردند مشاهده کرده اید که در زمان عصبانیت حرفهایی را از طرف مقابل می شنوید که مربوط به زمان های خیلی قبل می باشد و یا حتی حرفهایی که توقع شنیدنش را نداشتید از همسرتان می شنوید حرف هایی که همسر شما فضا و زمانی برای گفتنش نداشته و در زمان عصبانیت آن را به بدترین شکل ممکن بیان می کند.

هر زمان که حرفی برای گفتن دارید با فراهم کردن زمان و فضای مناسب(زمانی که هر دو حال خوبی دارید از لحاظ روانی و جسمی و جنسی در یک حالت آرام و طبیعی قرار دارید زمانی که بتوانید به راحتی صحبت کنید به دور از سر و صدای فرزندان و بدون حضور آنها)  حرف هایتان را با همسرتان مطرح کنید و پیشنهاد عالی من برای زمان گفتگو با همسرتان این است که می توانید چند نوع خوراکی مورد علاقه خود و همسرتان را فراهم کنید به همراه یک نوشیدنی آرامش بخش و حتی فضای بسیار آرام و عاشقانه ای خواهید داشت اگر شمع هم روشن کنید و با شریک زندگی تان صحبت کنید اگر تمام همسران چنین فضایی داشته باشند هرگز به دنبال بهانه برای خالی کردن خود نمی گردند و چه بسا بحثی بین آنها پیش نمی آید که حرف هایی که مدت ها در دل آنها بوده را به بدترین شکل بیان کنند اگر به دنبال خوشبختی و عشق در زندگی هستید حتما در در روز با همسرتان زمانی برای گفتگو داشته باشید.

۳٫روش صحیح انتقاد در روابط زناشویی

انتقاد در روابط زناشویی

نکته دیگر اینکه برای شروع صحبت هایتان در این زمان اگر انتقادی دارید حرفتان را با انتقاد شروع نکنید در ابتدا  چند مورد از خوبی های همسرتان را بیان کنید و از او بخاطر خوبی هایش تشکر کنید و بعد با احترام حرفتان را بزنید اگر انتقادی دارید به زبان خوش و به آرامی با همسرتان مطرح کنید و بعد از نقد او دوباره خوبی هایش را بیان کنید.

و به همین ترتیب ادامه دهید و به طرف مقابل هم اجازه صحبت کردن بدهید شاید رفتار یا حرفی که شما را ناراحت کرده طوری نبوده که شما فکر میکردید و قضاوت نادرست در مورد آن داشتید.

یادتان باشد در مقابل هر چند مورد خوبی های همسرتان تنها یک نقد را بیان کنید و بعد از نقد دوباره خوبی هایش را یادآوری کنید و همیشه نیمه پر لیوان و نکات مثبت همسرتان را ببینید و بر روی آنها تمرکز و توجه کنید.

ده تشویق و یک تنبیه…

خواهی دید که پس از پایان گفتگو (در صورت رعایت نکات ذکر شده)  تا چه اندازه آرام هستید و بسیاری از مشکلات کوچک قبل از تلمبار شدن و بزرگ شدن به راحتی حل شده است و دیگر به زمان عصبانیت شما راه پیدا نمی کند و یقینا عشق شما بیشتر از پیش خواهد شد.

دل آسمانی آرزوی بهترین روابط را برای شما دارد.

مردی که در روابط زناشویی ابراز علاقه نمی کند

راه حل مردی که در روابط زناشویی کمتر ابراز علاقه می کند.

در روابط زناشویی همواره خانم ها از اینکه مرد آنها توجهی به خانمش ندارد شکایت می کنند و نالان از اینکه بسیار به من بی توجه است و حتی تغییرات منزل را نمی بیند مدام به شغلش توجه می کند

مردها تمام اعتماد به نفس و مردانه بودن خود را از کاری که مشغول انجام آن هستند می گیریند و اگر در کارشان خوب عمل کرده باشند در آن روز احساس شادی دارند و از زندگی لذت می برند و می توانند روابط زناشویی خوبی داشته باشند.

خانم هایی که از بی توجهی هسرشان به من گزارش می کنند از بی اطلاعی آنان از این موضوع است که گمان می کنند مردشان تمام فکر و ذکرش روی کار است و هیچ توجهی به من ندارد و زندگی زناشویی ما در حال خراب شدن است.

من اینجا مهمترین نکته را می گویم مردهایی هستند که کمتر از طریق کلام حرف خود را بیان می کنند و سعی می کنند آن را با انجام عالی تر کارشان بیان کنند و در زندگی زناشویی شاید کمتر ابراز علاقه کنند و گاها توجه خود را متاسفانه تماما بر روی کارشان می گذارند

مرد ها اگر کارشان را خوب انجام دهند و بتوانند رفاه آسایش بیشتری برای همسر و فرزندانشان مهیا کنند احساس خوبی دارند و گمان می کنند در زندگی زناشویی هم موفق عمل کرده اند  و اینجا زمانی است که نباید به آنان خرده بگیرید که چرا تمام توجه شان روی کار است و به من توجهی ندارند آنان با این کار غیر مستقیم به شما می گویند دوستت دارم

پیام به خانم ها

در روابط زناشویی از همسر خود در خواست کنید

مردها را درک کنید آنان غیر مستقیم با انجام کار بیشتر رفاه بیشتر برایتان به وجود آورد و غیر مستقیم می گویند دوستت دارم و حتما به این نیاز را از آنان درخواست کنید در ادامه شکل دیگر درخواست گفته شده است.

پیام به مرد هابه همسر خود بگویید دوستت دارم

زن ها زیاد پیام های غیرمستقیم را دوست ندارند به آنان کلمه دوستت دارم را بگویید و کاری کاملا اشتباه است که تمام زمانتان را روی کارتان گذاشته اید اگر مدیر هستید و بسیار پرمشغله هستید باز هم اشکال از کارتان است که نتوانسته اید سیستم سازی کنید تا بدون حضور شما کار انجام شود و نتوانید در طول روز زمانی برای گفتگو با همسرتان داشته باشید.

حداقل این زمان یک ساعت است و در آن می توانید با هم از چیزهای دلخواه صحبت کنید.

برای سالم ماندن ذهن و روح و روان لازم است برنامه ریزی مشخصی در روز برای هرکاری داشته باشید زمانی مشخص برای یادگیری در حوزه کاریتان زمانی به انجام آن کار و مدتی هم به روابط و همسرتان.

لازم است بدانید اگر در آینده بچه هایی بسیار فعال می خواهید که در همه زمینه ها با شما و خانواده و اجتماع فعال باشند باید این جو و فضا را از همین حالا با همسرتان داشته باشید این فضا زمانی به وجود می آید که تعامل عالی با همسرتان داشته باشید با همسرتان صحبت کنید مشورت بگیرید و برای او ارزش قائل شوید و حتما به او احساس مهم بودن بدهید و احساس مهم بودم زمانی ایجاد می شود که از او قدردانی کنید و بگویید چقدر اهمیت دارد زمانی که این تعامل عالی میان شما و همسرتان برقرار باشد و زندگی زناشویی موفقی داشته باشید فرزندتان آن را می بیند و این کار او را وا می دارد که به خود بیاید و با جو و فضای حاکم پیش بیاید.

خانم نبیاد از مردی که تمام توجه خود را روی کارش می گذارد گله کنند همانطور که در بالا گفته شد برخی مردها به خاطر جو و شرایطی که بزرگ شده اند برایشان سخت است به همسرشان بگویند دوستت دارم چون تا به حال حتی یک بار از پدر خود که به مادرشان گفته باشد نشنیده اند و گمان می کنند اقتدار من زیر سوال می رود که از چنین بچه بازی ها دربیاورد.

پس همین حالا بهتر است به نزد او بروید و از بخواهید که به شما بگوید دوستت دارم و یا شکل دیگر درخواست شما می تواند این باشد به او بگویید تا به سایت دل آسمانی بیاید و این مقاله را بخواند.

خانم ها با عاطفه شدید و ابراز آن می تواند این الگو را در ذهن مرد کم کم بشکند خانمی که هر روز به مردش بگوید دوستت دارم

مرد کم کم به سمت ابراز علاقه خود کشیده می شود و می تواند روابط زناشویی موفقی برای خود بسازد.

کنترل همسر

اگر این نکته را ندانید نخواهید توانست رفتار همسرتان را کنترل کنید.

در تمام روابط، طرفین دارای ویژگی های خوب و بدهستند همه انسان ها هم ویژگی های خوب دارند وهم ویژگی های بد رفتار شما با فرد وآنچه در ذهن شما درمورد آن فرد می گذرد باعث نمایان شدن خوبی ها یا بدی ها می شود حتما مشاهده کرده اید بعضی از افراد درحضور بعضی افراد دیگر رفتار بسیار خوشایند و رابطه ی بسیارعالی دارند اما رابطه ی آنها با افراد دیگر مناسب نیست و رابطه ی خوبی ندارند.و در روابط زناشویی هم به صورت نرمال و آنرمال هستند

علت این رفتار چیست؟

 

علت مهم برای روابط زناشویی

طبق قانون جذب، تمرکز شما بر روی هر چیزی، همان را در زندگی شما بیشتر می کند و شما همان را می بینید اگر به یک حس عالی توجه کنید و تمرکز ذهنتان را بر روی همان حس عالی بگذارید یقینا حس های عالی تری به سراغ شما می آید.

حتما افرادی را می شناسید که دوستانشان آنها را افرادی خوش اخلاق مهربان و شوخ طبع می دانند اما از نظر خانواده بد اخلاق و نامهربان هستند.

علت چیست؟

دوست هر فرد که خوبی ها ونکات مثبت او را دیده همیشه دوستش را درحال خنده وشوخی مشاهده کرده است وتمرکز او تنها بر خوبی های طرف مقابل است مسلم است جز خوبی چیزی از او نمی بیند چراکه در ذهن او همیشه لبخند ومهربانی دوستش مجسم است نه عصبانیت و بد اخلاقی چه بسا آن فرد بسیار بداخلاق است اما نه در حضور کسی که نکات مثبت آن فرد را مورد توجه قرار می دهد.

همواره تمرکز بر روی خوبی ها و نکات مثبت هرکسی ما را با خوبی های فرد مقابل رو به رو می کند اما دیدن نکات منفی و فکر کردن به بدی ها همان را برای شما نمایان می کند.

اگر می خواهید در روابط زناشویی ازهمسر خود خوبی و محبت دریافت کنید تمرکز بر روی خوبی های او بهترین راهکار است روزانه به کارهای خوب همسرتان فکر کنید به عشقی که به شما میدهد، به اینکه همواره شما را ازهمه لحاظ حمایت میکند، به هدیه هایی که از همسرتان دریافت کردید فکرکنید و تا جایی که می‌توانید بر روی نکات مثبت همسرتان تمرکز کنید راهکار بسیار عالی برای بهبود روابط زناشویی، نوشتن نکات مثبت شریک زندگی تان است دفتری بردارید و بنویسید.

در روابط زناشویی خوبی های همسرتان را ببینید و بشمارید رفتار عالی همسرتان را حس کنید  خوشحالی خود را از رفتار های خوب همسرتان بنویسید وتمرکزتان را بر روی خوبی هایش بگذارید خواهید دید که چقدر همسرتان به شما محبت می کند چون شما باذهنتان رابطه ی عالی خواستید.

ذره بین را جای درست قرار دهید

ذره بین زناشویی را جای درست قرار بده

ذره بین ذهن خود را برروی هر مطلبی قرار دهید همان را در زندگی دریافت می کنید این یک قانون است.

زمانی که شما خوبی های طرف مقابل را ببینید همواره رفتار های خوب او راتقویت می کنید وخوبی هایش را بیشتر و وسیعتر می کنید

 

بدی های همسرتان را نادیده بگیرید هرقدر بدی ها را بپوشانید و تمرکز را از روی آنها بردارید رفته رفته نکات منفی کمتر و کوچکتر می شوند تا جایی که کاملا ازبین می روند.

می توانید امتحان کنید و در روابط زناشویی تمام توجه خود را بر روی نکات منفی همسرتان قرار دهید و هر روز درباه ی آن با دیگران صحبت کنید خواهید دید که جه اتفاقی می افتد این کاری است که اکثر افراد انجام می دهند شما در طول روز به چیزهای مختلفی توجه می کنید و این توجه باعث می شود آن چیز در زندگی تان بیشتر و بیشتر دعوت شود پس آگاهانه توجه خود را کنترل کنید

و با تمرکز بر روی نکات مثبت همسرتان و دیدن خوبی هایش روابط خود را بهبود ببخشید.

من پویا شریف از مجموعه دل آسمانی آرزوی روابط عالی برایتان دارم.

روابط زناشویی چیست؟

روابط زناشویی چیست؟

اشتباهی که در میان تمامی افراد از این تعریف است این است که روابط زناشویی صرفاً به روابط جنسی مربوط نمی شود شود این توضیح قسمتی از روابط زناشویی است رابطه جنسی که یکی از زیر ‌شاخه های روابط زناشویی است نمی تواند بدون رکن های مهم دیگر حرکت کند و زندگی موفقی را برای شما محقق سازد و تعریف صحیح از روابط زناشویی این است:

به روابطی که بین زن و شوهر برقرار است روابط زناشویی می گویند و به چند دسته تقسیم می شود:

۱٫کلامی

صحبت کردن در روابط زناشویی

به ارتباطی که در قالب کلمات،بیان می شود.
الفاظ و گفتگو هایی که میان زن و شوهر برقرار است
حرف هایی که می زنیم و لحن بیان ما.

از هر ۱۰ نفر ۸ نفر اختلاف شان بر اثر همین موضوع کلام است مثلاً زن برای اینکه تاکید کلامش را به همسرش بفهماند و اینکه چقدر موضوع مهم است می گوید کور خوندی فکر کنی من بیام کنار مادرت زندگی کنم و به خیال خودش این حرف اثر دارد اما فقط مقاومت ایجاد می کند
می توانست بگوید من برای مادر شما احترام قائل هستم و برای اینکه خدای ناکرده بی احترامی به ایشان کنم بهتر است مستقل باشیم که اثر گذاری زیادی دارد.

غیر کلامی

سکوت در روابط زناشویی

۱٫حرکات شما

تاثیر لبخند در روابط زناشویی

دستان همسر را گرفتن در آغوش گرفتن همسر نوازش او جزء رفتاری های غیرکلامی است که در زیر شاخه حرکات قرار می گیرد.

گاهی مشکلات در روابط زناشویی بر اثر همین نکته مهم است
مثلاً خانمی بعد از نهار به همسرش می گوید چرا غذا نخوردی با من قهری؟
شاید مرد در این کار قصدی نداشته باشد اما اگر در قبل از آن اتفاقی افتاده باشد موجب می شود زن این پیام را از رفتار غیر کلامی همسرش دریافت کند که شاید بر سر مسئله چند ساعت پیش از دست من ناراحت است و با من قهر است
در صورتی که اگر از مرد سوال کنید شاید بگوید من فقط اشتها نداشتم.

۲٫احساسات ظاهری

روابط زناشویی عالی

تمامی رفتارهایی که یک پیام احساسی منتقل می کند و در چهره ما مشخص است مثل لبخند زدن اخم کردن و…

۳٫احساسات درونی

عواطفی که در حرکات مشاهده نمی شود و فرد هیچ علائمی از خود نشان نمی دهد و فقط احساس او توسط ناخودآگاه ما دریافت می شود.
مثل اضطراب آرامش خشم
انرژی که از فرد منتقل می شود توسط ناخودآگاه ما دریافت و تبدیل به پیام هایی برای مغز ما می شود
برای همین زمانی که در کنار یک انسان آرام می نشینیم
و همواره ما می توانیم اضطراب را از یک نفر بدون اینکه چیزی به زبان برآورد تشخیص دهیم و این عمل به صورت ناخودآگاه صورت می گیرد.
آرامش حسد خشم همسر ناخودآگاه بر دل ما هم می نشیند و در ما اثر می کند.

۴٫ارتباط جنسی

رابطه جنسی در روابط زناشویی

در روابط زناشویی ما مجموعه ای از تمام این ها را داریم و تمامی آنها باید در عالی ترین حد خودش پیش رود و زمانی می توان گفت یک فرد در روابط زناشویی موفق عمل می کند که بتواند در
رابطه کلامی
و
رابطه غیر کلامی
موفق عمل کند و تمام فاکتور ها را برای روابط عالی و رویایی عمل کند.
میتوان گفت فردی در روابط زناشویی موفق است
و رعایت تمامی این فاکتور ها نیازمند مطالعه و آگاهی بسیار است که دل آسمانی تلاش می کند تا این آگاهی را در میان انسان ها ترویج دهد.

وابسته بودن روابط زناشویی را می کشد

روابط زناشویی شما را وابسته بودن از بین می برد

در روابط زناشویی همواره سوال پرتکراری که از من می شود این است که من عاشق همسرم هستم اما او نسبت به من بی توجه است من از خودم را نادیده می گیرم و روابط زناشویی تمام توجه من به سمت اوست.

و من اینجاست که اشتباه بزرگ این دسته افراد را گوشزد می کنم که:
بی توجهی به خود باعث می شود تمام افراد حتی فردی که عاشق شماست از شما دور و دورتر شود. اگر نتوانید با خود رابطه برقرار کنید و از گفتگو با خود لذت نبرید هیچ کس دیگر نمی تواند بعد از شما این کار را انجام دهد.

نکته حیاتی در روابط زناشویی برای اینکه همیشه همسرتان عاشق شما باشد؟

۱٫برای خود ارزش قائل شوید.

در روابط زناشویی برای خود ارزش قائل شوید

زمانی که کلمه من را می گویید چه تصویری در ذهن شما روشن می شود؟

زمان هایی برای خود من بوده که با گفتن کلمه من حالم بد می شد و از شخصیت و الگو های رفتاری خودم بیزار بودم اما چون همه ی ما تحت کنترل شدید الگوهای رفتاری هستیم نمی توانستم به آسانی رفتارم را تغییر دهم این کلمه من رفته رفته با مطالعه کسب تجربه و کسب موفقیت ها تغییر کرد و به منی دلچسب تر از قبل تبدیل شد و رفته رفته عاشق خودم شدم اما شاید شما چنین مسیری در پیش نداشته باشید اما نگران نباشید با ذکر نکاتی به شما کمک می کنم بتوانید احساس خوبی از خود داشته باشید و زمانی کلمه من را گفتید احساس لذت کنید

تمرین عملی برای کسب احساس خوب

در ابتدا باید بدانید هیچ کس به جز خودتان نمی تواند شما را دوست داشته باشد و اگر خود را دوست ندارید انتظار نداشته باشید دیگران هم شما را دوست داشته باشند حالا راهکار چیست؟

۱٫چشمانتان را ببندید و با هر تیپ و قیافه ای که دارید خود را مجسم کنید و هر آنچه تا به حال در زندگی تان به دست آوردید را مرور کنید یادتان باشد  امکان ندارد شما دست آوردی نداشته باشید همین حالا که در حال مطالعه این مطلب هستید معلوم است که کامپیوتر یا موبایل دارید موفقیت ها و آنچه که دارید را دست کم نگیرید و بعد از آن بر روی برگه آنچه کسب کردید را بنویسید و از خدا به خاطر آن شکرگزار باشید و بگویید من همانم که توانستم این را به دست آورم.

و هر روز موفقیت ها و دست آوردهایی که به خاطرش از خدا شکر گزار هستید را به یاد آورید و تکرار کنید 

 

موفقیت های زناشویی را مرور کنید

۲٫مدتی در روز را برای صحبت با خود داشته باشید

با خود صحبت کنید

همه ی ما زمان زیای را به صحبت با دیگران می پردازیم و صبح تا شب را به دنبال راضی کردن دیگران به کلاممان می گذرانیم اما از یک نفر مهم تر غافل می شوید خودتان بله شما باید زمانی را به صحبت با دیگران بپردازیم
اگر مرا در اتومبیلم تنها ببینید شاید بگویید عقلم را از دست دادم چون با خودم به گونه ای صحبت می کنم که انگار در مقابل هزار نفر در حال سخنرانی هستم چون مهمتر از دیگران من باید اول بتوانم رابطه ی عالی با خودم برقرار کنم تا در مرحله بعد بتوانم موفقیت در رابطه با کسی دیگر را داشته باشم.

تمرین عملی برای ارتباط با خود

۱٫ کمی صحبت با دیگران را کمتر کنید و لحظاتی را به صحبت کردن با خود اختصاص دهید و بعد از آن با منشا هستی قادر مطلق ارتباط برقرا کنید و حتما در روز با خدا سخن بگویید منظور من درد دل کردن با خدا نیست این انرژی هوشمند احساس ندارد که دلش به حال شما بسوزد بلکه با نظم بسیار قوی و شدیدی که دارد به ارتعاش شما و نوع فکر شما پاسخ می دهد اگر می خواهید بیشتر در این رابطه بدانید حتما مقاله زیر را بخوانید:

خدا حقیقتی که آن را نفهمیدیم

فقط کافیست رویاها اهداف خود دست آوردهایی که تمامش را او باعث شده به خدا بگویید و از او به خاطر این که به این دنیا آمده اید شکرگزار باشید

 

۱٫برای احساس خوب قائم به ذات باشید نه قائم به غیر

صحبت با خدا روابط زناشویی را بهبود می بخشد

عده ی زیادی از آدم که به دنبال مشروبات الکلی مواد مخدر و … می روند به دنبال یک عامل بیرونی برای ایجاد احساس خوب در خودشان هستند و گنج شادی و احساس خوب را گم کرده اند گنج احساس خوب درون شما و جریان افکار شماست خانم ها و آقایانی که در روابط زناشویی بسیار به هم وابسه هستند نمی دانند مرتکب چه اشتباهی هستند وابسته بودن باعث می شود که در همه چیز به یک نفر وابسته باشید. تنها به گردش می روید می گویید حیف که فلانی نیست اگه باشه چقدر خوش بگذره!
تمام افرادی که از خیانت همسرشان رنج می برند بعد از مدتی از شروع رابطه، خود را بسیار وابسته کرده اند و این وابستگی سبب شده تا آنان بعد از رفتن فرد دچار افسرگی شوند. فکر کنید اگر با فرد ازدواج می کردید و در یک صحنه ی تصادف او را از دست می دادید آن وقت چه؟ قرار نیست که بعد از رسیدن به فردی تا ابد با او باشید قرار نیست که هزار سال عمر کنید بالاخره این لباس تن را روزی کنار می گذارید و از این دنیا می روید حالا چه اول شما چه فرد مقابل نمی خواهم انرژی منفی به شما بدهم و باعث شوم احساس بدی پیدا کنید فقط قصد من این است چشمه شادی و احساس خوبتان وابسته به چیزی جدای از خودتان نباشد خودتان را پیدا کنید و عاشق خودتان شوید از زندگی لذت خواهید برد.

یادتان باشد در روابط زناشویی عاشق همسر خود باشید اما هرگز احساس خوبتان را منوط به بودن همسرتان نکنید چون در طول روز همیشه با او نیستید و باید وابستگی تان را کم کنید.

من پویا شریف مدیر دل آسمانی امیدوارم از این مطلب خوشتان آمده باشد و با عمل به آن زندگی تان به مرحله ی عالی تر پیش رود.

4 نکته ای که اگر ندانید روابط زناشویی شما دچار مشکل می شود

۴ نکته ای که اگر ندانید روابط زناشویی شما دچار مشکل می شود

در روابط زناشویی مراقب این نکات زیر باشید

در روابط زناشویی برای تمام زن و شوهرها لحظاتی پیش می آید که در گفتگو ها دچار مشکل می شوند و احساس می کنند که تفاوت عمیق و ریشه ای با همسرشان دارند اما راهکار چیست ؟

چند وقت پیش که زندگی برخی انسان های موفق را بررسی می کردم و حتی با برخی که می توانستم مصاحبه ای انجام دادم اعتراف کردند که آنان در برخی مسائل ریشه ای و مهم با همسرشان دچار مشکل هستند و من از این موضوع تعجب نکردم زیرا این اختلاف امری بسیار طبیعی است و این افراد در زمان های ضروری بسیار همدل بودند و در تصمیم گیری ها همواره هوشمندانه عمل می کردند.

چهار نکته اساسی برای داشتن یک رابطه عالی با همسرتان در ادامه گفته شده که رعایت آنها می تواند در زندگی شما معجزه کند.

۱٫هرگز سعی نکنید عقاید خود را به همسرتان تحمیل کنید

تحمیل عقاید در روابط زناشویی

من همواره افراد بسیاری را می بینم که خود دست به تغییر زدند و سعی می کنند در این مسیر همسر خود را همراه کنند و نمی دانند که در حال اشتباه بسیار بزرگی هستند که در روابط زناشویی دچار مشکل می شوند.این جا جایی است که من تئوری فاصله نردبانی را مطرح می کنم اصطلاحی که خودم آن را ساختم و درک این مطلب را برای شما آسان می کند.

فاصله نردبانی چیست؟

فاصله نردبانی در روابط زناشویی

در زندگی تمامی ما انسان ها شرایطی رخ می دهد که دیدگاه ها و نگرش های جدیدی پیدا می کنیم و این تغییر به مرور و پله پله رخ می دهد به گونه ای است که ما درحال بالا رفتن از نربانی هستیم که با هر بار بالا رفتن منظره جدیدی به افق نگاه ما اضافه می شود و جالب است بدانید که هر کس در روی نردبان خودش قرار دارد و هر کس منظره ای متفاوت از جایگاهی که دارد را مشاهده می کند. حالا شما فکر کنید که می خواهید به زور دست کسی را پله ها از شما فاصله دارد را بگیرید و بالا بکشید و به زور بخواهید کسی را در مسیری قرار دهید.

جالب است بدانید که انسان هرگز عقاید و باورها و دیدگاه هایی که از روی اجبار و زور باشد قلبا نمی پذیرد هر چند عالی و درست باشد.

نکته ی بعدی اینجاست که در روابط زناشویی بحث بر سر عقاید و باورها که میان شما و همسرتان رخ می دهد تیشه ای بر عقاید شما هم می زند و می تواند شما را چند پله به پایین پرت کند زیرا همواره هر کسی از عقاید خود دفاع می کند و بر عقاید شما تنه ی محکمی می زند چون تمام انسان ها برای دیدگاه ها و عقاید خود دلایلی دارند.

پس حالا راهکار برای ابراز عقاید چیست ؟

در مسیر رشد تنها شما هستید که در حال تغییر هستید نه هیچ کس دیگر پس نیازی نیست یقه ی کسی را بگیرید که چرا نمی خواهد بیدار شود به تنهایی رشد کنید و دیدگاه خود را عوض کنید تا دنیای شما عوض شود

یادم می آید زمانی که من شروع به تغییر خود کردم هرگز در این مسیر سعی نکردم در رابطه زناشویی همسرم را همراه کنم بلکه بعد از چند ماه آنقدر حالم خوب بود و سرشار از احساسات مثبت بودم که همسرم خودش از من پرسید که تو چگونه اینقدر همه چیز را راحت می گیری و همواره در حالت عالی هستی و دیگر علایم مریضی های قبلی ات نیست ؟ اینجا زمانی است که وظیفه شما شروع می شود. در پله ی نردبانی که من قرار داشتم آنقدر منظره ی عالی به چشم می خورد که صدایش ناخودآگاه به گوش همسرم رسید و او خواهان آمدن به آن پله شد من از قوانین هستی و دیدگاه های که پیدا کرده بودم برایش توضیح دادم و اینکه توانستم در رابطه نسبت به قبل با مهارت هایی تغییر کنم.

پس لازم نیست عجله کنید او خودش در زمان مشخص با شما همراه می شود.

۲٫عقاید همسر خود را مسخره نکنید

در روابط زناشویی مسخره نکنید

زمان هایی برای اکثر افراد پیش می آید که در عقاید خود دچار شک می شوند و در این حین بحث هایی با افراد مخالف و موافق می کنند. شاید برایتان جالب باشد که خود من زمانی که به بحث می پرداختم و سعی داشتم عقیده خود را بیان کنم در انتهای حرفم شخص مقابل با پوزخندی جواب مرا می داد کاری ندارم که حرف های او چقدر قانع کننده بود اما همین یک عامل باعث می شد من حرف او را نپذیرم.

در گفتگوهای میان زن و شوهر هرگاه دیدگاه همسر خود را از زبان خودش شنیدید هرگز مسخره نکنید و پوزخند نزنید که این عامل بر آتش میان شما و همسرتان می افزاید.

حالا راهکار برای واکنش در مقابل عقاید دیگران چیست؟

به محض شنیدن عقیده و نظر همسرتان بگویید چه جالب !

تا به حال از این زاویه به این موضوع نگاه نکردم!

نکته ی جالبی گفتی

و در ادامه نظر من هم این است که….

به مطلب قبل برمی گردیم که نباید عقیده و حرف خود را به کرسی بنشانید

۳٫خوب گوش کنید

اگر بخواهم یکی از مهم ترین نکات برای جذابیت را بگویم خوب گوش کردن است

تمام افراد عاشق کسی هستند که در گفتگو برشی به حرف های آنان نزند و اجازه دهد تمام کمال حرف را بگوید. حرف مهمی به ذهنتان رسید؟؟؟ با گفتن آن در میان سخن فرد ارزشش را به صفر می رسانید

افراد در ذهن خود در میان کلام شما سخنی به ذهنشان می رسد و خیال می کنند مهمترین و جذاب ترین نکته را یافتند و ناگهان در میان صحبت در زمانی که شما با شور و شوق در حال بیان افکارتان هستید حرفش را می زند و این ناگهان مثل آب سردی روی فرد است که هرگز هیچ توجهی به حرف های من نداشت!!!

حالا راهکار برای خوب گوش کردن چیست؟

اولین نکته ای که بخواهم بگویم این است که صبر کردن برای اتمام حرف های یک نفر شاید کاری سخت باشد اما یک تمرین عالی به شما بگویم که به محض اینکه نکته ای به ذهنتان رسید چه کاری انجام دهید:
ابتدا در حالی که کاملا به گفته های شخص مقابل که می تواند همسرتان باشد گوش فرا دهید و نکته ی مهم را روی یکی از انگشتانتان ذخیره کنید بله روی انگشتتان! نیازی نیست خودکار داشته باشید بلکه فقط به آرامی یکی از انگشتان خود را خم کنید تا در زمانی که فضای خالی کلامی طرف مقابل ایجاد شد آن را بگویید و انگشتتان را باز کنید

ممکن است آن نکته را فراموش کنید؟ مهم نیست اجازه دهید نکته ای که به این راحتی از ذهنتان رفت را فراموش کنید

شاید بتوانم بگویم مهمترین نکته در روابط زناشویی همین است که سرتا پا گوش باشید که همسرتان چه می خواهد بگوید.

۴٫درباره ی مشکلات دیگران حرف نزنید

در روابط زناشویی حرف برای دیگران را کنار بگذارید

واقعاٌ اینقدر زندگی دیگران برایتان مهم است که حاضرید زندگی خود را فدای مشکلات آنان کنید.

زمانی که شما سخنی را آغاز می کنید و آن سخن مشکل یک نفر است احتمال به حاشیه رفتن شما و بحث با همسرتان بسیار است اگر قرار است با مشورت یک مسئله را برای کس دیگر که از شما خواسته حل کنید قضیه اش جداست اینجا منظور من تنها زمانی است که ما مثل یک موتور جستجو زندگی دیگران را مدام در زیر ذره بین خود تحلیل می کنیم که فقط یک فضولی بی جاست و این امر توجه ما را به سوی مشکلات می برد و اتفاقی که می افتد این است یک مشکل دیگر در روابط با همسر را ایجاد می کند.
در دنیا به هر چیزی توجه کنید اساس آن را به زندگی خود دعوت می کنید به خاطر همین است فقیرها فقیرتر و پولدارها پولدارتر می شوند چون یکی به بدهی ها و خرج هایش توجه دارد و یکی به موفقیت هایش.

حالا راهکار برای اینکه در گفتگو به مشکلات دیگران نرویدچیست؟

هر زمان در گفتگو میان همسرتان موضوع به زندگی دیگران کشید بگویید

ولش کن عزیزم مشکل دیگران به ما ربطی ندارد… بذار زندگی عالی خودمونو داشته باشیم من با تو خوشبختم دیگران رو ولش

دقیقا این جلمه را بگویید و یقین داشته باشید هیچ اتفاقی نمی افتد من برای برخی افراد که برای مشاوره به نزدم می آیند و این موضوع را مطرح می کنند این جمله را می گویم و همواره نتایج عالی به من گزارش شده است.

در روابط زناشویی تمام تمرکز خود را بر روی شادی های هم خاطرات خوش هم آینده زیبای پیش رو بگذارید و سعی کنید چنین کلماتی به کار ببرید.