روابط زناشویی

این ۳ نکته را در روابط زناشویی نادیده نگیرید

روابط زناشویی امری پیچیده نیست که نتوانید طعم خوشبختی و موفقیت در روابط را بچشید سه نکته بسیار مهم را و کلیدی که دل آسمانی برای شما آماده کرده از دست ندهید.

۱٫محبت زبانی در روابط زناشویی

محبت زبانی در روابط زناشویی

 

در روابط زناشویی اصولا ابتدا محبت از طریق زبان بیان می شود و بعد به مرحله های بعدی پیش می رود اولین قسمت بدن که می توانید با آن عشق بورزید معجزه ی زبان است همینکه جواب سلام همسرتان را با احترام بگویید این یک نوع محبت است همینکه اسم همسرتان را با “جان یا عزیز ” همراه کنید محبت شما را می رساند.
در محبت کلامتان گاهی اوقات از ‘میم’ مالکیت استفاده کنید معجزه می کند همسر شما حس بسیار عالی دارد زمانی که به اسم او ‘میم’ مالکیت می دهید(برای مثال می گویید “زهرای من” یا مثلا “محمدِ من”)  این طرز صدا زدن احساس آرامش و امنیت بسیار عالی را به همسرتان می دهد خصوصا به خانوم ها.
زیرا می دانند شما عاشق او هستید و خیال بسیار راحتی  دارند از اینکه مردی همراهشان است که همیشه در همه حال پشتوانه محکمی برایشان می باشد و می توانند به مرد زندگیشان تکیه کنند اعتماد کنند.

۲٫سکوت در روابط زناشویی

سکوت در روابط زناشویی

محبت زبانی همیشه به معنای حرف زدن نیست گاهی اوقات محبت زبانی برابر است با حرف نزدن و سکوت.
مواقعی که مشکلی پیش آمده و همسر شما عصبانی است می دانید که به شدت ناراحت است و ممکن است هر کاری انجام دهد یا هر حرفی را بزند، سکوت شما در این زمینه عشق است بسته شدن زبان عصبانیت یعنی محبت زبانی یعنی عشق… مثلا همسر شما از محل کار به خانه می آید و روز سختی را داشته و کمی عصبانی است و ممکن است جواب سلام و خوشامد شما را طوری بدهد که شما ناراحت شوید در این زمان هاست که شما سکوت می کنید و با یک نوشیدنی به همسرتان اجازه می دهید کمی تنها باشد تا به حالت طبیعی برگردد مطمئن باشید همسر شما درک عمیق شما را متوجه می شود حتی اگر حرفی در این زمینه نزند.
فرض کنید در آن لحظه شما هم شروع به غر زدن کنید و رفتار بد او را به او گوشزد کنید آن وقت است که دیگر عنان از دست می‌دهید و حرمت بین شما شکسته می شود و سخت است که فراموش شود.
در این حالت ممکن است روز ها و ساعت های طولانی در خانه شما بحث و دعوا جریان داشته باشد در صورتی که می شد با سکوت جلوی تمام این اتفاقات را بگیرید و حتی عشق خود را به همسر خود نشان دهید و همسر شما یقیناً درک می کند که شما می توانستید چیزی بگویید اما با عشق سکوت کردید توجه کنید اینکه شما در لحظه عصبانیت سکوت کنید به معنای بسوزم و بسازم نیست بلکه معنایش این است که در زمان عصبانیت اگر گوهر و الماس هم از دهان شما بیرون بیاید او به دلیل عصبانیت متوجه اشتباهش نمی شود و دفاع شما از خودتان او را برانگیخته تر میکند دفاع کردن در زمان عصبانیت زمینه ای برای دعوای بیشتر است و گاهی اتفاقات جبران ناپذیری را به بار می‌آورد در زمان عصبانیت هیچ حرف حقی گفته نمی شود در آخر کسی برنده است که کمتر حرف زده و یا سکوت کرده است یقینا همسری که فهم و درک بالایی داشته باشد با سکوت خودش در این مواقع عشق را به زندگیش تزریق می کند.

نکته مهم دیگر در این زمینه این است که فضای گفتگو را برای همسرتان باز بگذارید

اگر همسران فضا و زمانی را برای گفتگو با یکدیگر داشته باشند هرگز به دنبال بهانه ای برای خالی کردن خود نمیگردند مشاهده کرده اید که در زمان عصبانیت حرفهایی را از طرف مقابل می شنوید که مربوط به زمان های خیلی قبل می باشد و یا حتی حرفهایی که توقع شنیدنش را نداشتید از همسرتان می شنوید حرف هایی که همسر شما فضا و زمانی برای گفتنش نداشته و در زمان عصبانیت آن را به بدترین شکل ممکن بیان می کند.

هر زمان که حرفی برای گفتن دارید با فراهم کردن زمان و فضای مناسب(زمانی که هر دو حال خوبی دارید از لحاظ روانی و جسمی و جنسی در یک حالت آرام و طبیعی قرار دارید زمانی که بتوانید به راحتی صحبت کنید به دور از سر و صدای فرزندان و بدون حضور آنها)  حرف هایتان را با همسرتان مطرح کنید و پیشنهاد عالی من برای زمان گفتگو با همسرتان این است که می توانید چند نوع خوراکی مورد علاقه خود و همسرتان را فراهم کنید به همراه یک نوشیدنی آرامش بخش و حتی فضای بسیار آرام و عاشقانه ای خواهید داشت اگر شمع هم روشن کنید و با شریک زندگی تان صحبت کنید اگر تمام همسران چنین فضایی داشته باشند هرگز به دنبال بهانه برای خالی کردن خود نمی گردند و چه بسا بحثی بین آنها پیش نمی آید که حرف هایی که مدت ها در دل آنها بوده را به بدترین شکل بیان کنند اگر به دنبال خوشبختی و عشق در زندگی هستید حتما در در روز با همسرتان زمانی برای گفتگو داشته باشید.

۳٫روش صحیح انتقاد در روابط زناشویی

انتقاد در روابط زناشویی

نکته دیگر اینکه برای شروع صحبت هایتان در این زمان اگر انتقادی دارید حرفتان را با انتقاد شروع نکنید در ابتدا  چند مورد از خوبی های همسرتان را بیان کنید و از او بخاطر خوبی هایش تشکر کنید و بعد با احترام حرفتان را بزنید اگر انتقادی دارید به زبان خوش و به آرامی با همسرتان مطرح کنید و بعد از نقد او دوباره خوبی هایش را بیان کنید.

و به همین ترتیب ادامه دهید و به طرف مقابل هم اجازه صحبت کردن بدهید شاید رفتار یا حرفی که شما را ناراحت کرده طوری نبوده که شما فکر میکردید و قضاوت نادرست در مورد آن داشتید.

یادتان باشد در مقابل هر چند مورد خوبی های همسرتان تنها یک نقد را بیان کنید و بعد از نقد دوباره خوبی هایش را یادآوری کنید و همیشه نیمه پر لیوان و نکات مثبت همسرتان را ببینید و بر روی آنها تمرکز و توجه کنید.

ده تشویق و یک تنبیه…

خواهی دید که پس از پایان گفتگو (در صورت رعایت نکات ذکر شده)  تا چه اندازه آرام هستید و بسیاری از مشکلات کوچک قبل از تلمبار شدن و بزرگ شدن به راحتی حل شده است و دیگر به زمان عصبانیت شما راه پیدا نمی کند و یقینا عشق شما بیشتر از پیش خواهد شد.

دل آسمانی آرزوی بهترین روابط را برای شما دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید