وابسته بودن روابط زناشویی را می کشد

روابط زناشویی شما را وابسته بودن از بین می برد

در روابط زناشویی همواره سوال پرتکراری که از من می شود این است که من عاشق همسرم هستم اما او نسبت به من بی توجه است من از خودم را نادیده می گیرم و روابط زناشویی تمام توجه من به سمت اوست.

و من اینجاست که اشتباه بزرگ این دسته افراد را گوشزد می کنم که:
بی توجهی به خود باعث می شود تمام افراد حتی فردی که عاشق شماست از شما دور و دورتر شود. اگر نتوانید با خود رابطه برقرار کنید و از گفتگو با خود لذت نبرید هیچ کس دیگر نمی تواند بعد از شما این کار را انجام دهد.

نکته حیاتی در روابط زناشویی برای اینکه همیشه همسرتان عاشق شما باشد؟

۱٫برای خود ارزش قائل شوید.

در روابط زناشویی برای خود ارزش قائل شوید

زمانی که کلمه من را می گویید چه تصویری در ذهن شما روشن می شود؟

زمان هایی برای خود من بوده که با گفتن کلمه من حالم بد می شد و از شخصیت و الگو های رفتاری خودم بیزار بودم اما چون همه ی ما تحت کنترل شدید الگوهای رفتاری هستیم نمی توانستم به آسانی رفتارم را تغییر دهم این کلمه من رفته رفته با مطالعه کسب تجربه و کسب موفقیت ها تغییر کرد و به منی دلچسب تر از قبل تبدیل شد و رفته رفته عاشق خودم شدم اما شاید شما چنین مسیری در پیش نداشته باشید اما نگران نباشید با ذکر نکاتی به شما کمک می کنم بتوانید احساس خوبی از خود داشته باشید و زمانی کلمه من را گفتید احساس لذت کنید

تمرین عملی برای کسب احساس خوب

در ابتدا باید بدانید هیچ کس به جز خودتان نمی تواند شما را دوست داشته باشد و اگر خود را دوست ندارید انتظار نداشته باشید دیگران هم شما را دوست داشته باشند حالا راهکار چیست؟

۱٫چشمانتان را ببندید و با هر تیپ و قیافه ای که دارید خود را مجسم کنید و هر آنچه تا به حال در زندگی تان به دست آوردید را مرور کنید یادتان باشد  امکان ندارد شما دست آوردی نداشته باشید همین حالا که در حال مطالعه این مطلب هستید معلوم است که کامپیوتر یا موبایل دارید موفقیت ها و آنچه که دارید را دست کم نگیرید و بعد از آن بر روی برگه آنچه کسب کردید را بنویسید و از خدا به خاطر آن شکرگزار باشید و بگویید من همانم که توانستم این را به دست آورم.

و هر روز موفقیت ها و دست آوردهایی که به خاطرش از خدا شکر گزار هستید را به یاد آورید و تکرار کنید 

 

موفقیت های زناشویی را مرور کنید

۲٫مدتی در روز را برای صحبت با خود داشته باشید

با خود صحبت کنید

همه ی ما زمان زیای را به صحبت با دیگران می پردازیم و صبح تا شب را به دنبال راضی کردن دیگران به کلاممان می گذرانیم اما از یک نفر مهم تر غافل می شوید خودتان بله شما باید زمانی را به صحبت با دیگران بپردازیم
اگر مرا در اتومبیلم تنها ببینید شاید بگویید عقلم را از دست دادم چون با خودم به گونه ای صحبت می کنم که انگار در مقابل هزار نفر در حال سخنرانی هستم چون مهمتر از دیگران من باید اول بتوانم رابطه ی عالی با خودم برقرار کنم تا در مرحله بعد بتوانم موفقیت در رابطه با کسی دیگر را داشته باشم.

تمرین عملی برای ارتباط با خود

۱٫ کمی صحبت با دیگران را کمتر کنید و لحظاتی را به صحبت کردن با خود اختصاص دهید و بعد از آن با منشا هستی قادر مطلق ارتباط برقرا کنید و حتما در روز با خدا سخن بگویید منظور من درد دل کردن با خدا نیست این انرژی هوشمند احساس ندارد که دلش به حال شما بسوزد بلکه با نظم بسیار قوی و شدیدی که دارد به ارتعاش شما و نوع فکر شما پاسخ می دهد اگر می خواهید بیشتر در این رابطه بدانید حتما مقاله زیر را بخوانید:

خدا حقیقتی که آن را نفهمیدیم

فقط کافیست رویاها اهداف خود دست آوردهایی که تمامش را او باعث شده به خدا بگویید و از او به خاطر این که به این دنیا آمده اید شکرگزار باشید

 

۱٫برای احساس خوب قائم به ذات باشید نه قائم به غیر

صحبت با خدا روابط زناشویی را بهبود می بخشد

عده ی زیادی از آدم که به دنبال مشروبات الکلی مواد مخدر و … می روند به دنبال یک عامل بیرونی برای ایجاد احساس خوب در خودشان هستند و گنج شادی و احساس خوب را گم کرده اند گنج احساس خوب درون شما و جریان افکار شماست خانم ها و آقایانی که در روابط زناشویی بسیار به هم وابسه هستند نمی دانند مرتکب چه اشتباهی هستند وابسته بودن باعث می شود که در همه چیز به یک نفر وابسته باشید. تنها به گردش می روید می گویید حیف که فلانی نیست اگه باشه چقدر خوش بگذره!
تمام افرادی که از خیانت همسرشان رنج می برند بعد از مدتی از شروع رابطه، خود را بسیار وابسته کرده اند و این وابستگی سبب شده تا آنان بعد از رفتن فرد دچار افسرگی شوند. فکر کنید اگر با فرد ازدواج می کردید و در یک صحنه ی تصادف او را از دست می دادید آن وقت چه؟ قرار نیست که بعد از رسیدن به فردی تا ابد با او باشید قرار نیست که هزار سال عمر کنید بالاخره این لباس تن را روزی کنار می گذارید و از این دنیا می روید حالا چه اول شما چه فرد مقابل نمی خواهم انرژی منفی به شما بدهم و باعث شوم احساس بدی پیدا کنید فقط قصد من این است چشمه شادی و احساس خوبتان وابسته به چیزی جدای از خودتان نباشد خودتان را پیدا کنید و عاشق خودتان شوید از زندگی لذت خواهید برد.

یادتان باشد در روابط زناشویی عاشق همسر خود باشید اما هرگز احساس خوبتان را منوط به بودن همسرتان نکنید چون در طول روز همیشه با او نیستید و باید وابستگی تان را کم کنید.

من پویا شریف مدیر دل آسمانی امیدوارم از این مطلب خوشتان آمده باشد و با عمل به آن زندگی تان به مرحله ی عالی تر پیش رود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید